Recenzijos CD·DVD·Renginiai

Ne kartą buvę kolegos, mokslo draugai sutikę klausė, – kodėl nustojau rašyti straipsnius, recenzijas apie muziką… Tiesa, buvo laikas, kai nemažai jų rašiau ir spausdino Nemunas, tuometinė Komjaunimo tiesa, Literatūra ir menas, kiti leidiniai, netgi Sovetskaya estrada, Muzikalnaya zhizn ir pan. Ir šiandien gaunu pasiūlymų parašyti ką  galvoju apie vieną, ar kitą kompaktą, renginį, koncertą. Ką gi, metai praleisti Nacionaliniame radijuje (1992- 2009 m. parengta apie 800 autorinių muzikinių laidų), Ilgametis darbas Lietuvių folkloro teatre (1975-1999), VU Ratilio ansamblyje (1988-2005), 30 metų ir daugiau nei 6000 pasirodymų su Sutaru, akademinis muzikinis išsilavinimas, dalyvavimas pasauliniuose muzikos forumuose Midem, Musicora, sisteminis dalyvavimas Womex, World Expo, gastrolės, festivaliai ir leidybinė praktika (apie 70 originalių CD ir DVD) padėjo įgyti didžiulę patirtį ir supratimą, gebėjimą vertinti ir atmesti… O kur  sukaupta asmeninė garso/vaizdo kolekcija, kuria sudaro apie 2000 vinilo, 1500 kompaktų, neskaitant MC, DVD ir ttt. (Daugiau – https://www.muzikusajunga.lt/nariai/antanas-fokas), Kas yra kas Lietuvoje: Antanas Fokas – 1997/98; 2000; 2009; 2018; 2020 m. leidimai.

Recenzijų skiltyje leisime sau pažvelgti į mūsuose skleidžiamą, nekomercinės (orientuosimės į etninės, tradicinės, folk, world) muzikos pasaulį. Garsinsime ką manome, kaip suprantame ir kaip supranta mus kiti. Tuo labiau, kad „startą“ inspiravo knygų mugė su jau kasmetiniais Muzikos salės renginiais, įvairūs leidybos paramos fondai. Čia rasite ir kitų šalių autorių, muzikantų, leidėjų, radijo laidų vedėjų atsiliepimų ir vertinimų, kuriais bus „apdalinti“ mūsų šalies atlikėjai. Savo „žodį“ tarti pažadėjo ir kiti svarūs mūsų folk stilistai, artistai ir tikrieji specialistai…

Norintys „įvertinimo“, išbaigtus, su menine „apdaila“ ir pilna spauda išleistus savo kūrybos pavyzdžius siųskite mūsų adresu:
SUTARAS, Terasų 1, Vilniaus raj., Zujūnai LT-14163.

ATSIŲSTI CD, LP, EP, MC, DVD, nuotraukos, plakatai, bukletai, skrajutės nebus gražinami ir jei nebus apie ką rašyti, – nebus aprašomi.

Su virtualiais albumais, dainomis, CD-R, nuorodomis ir kitais „pusfabrikačiais“ PRAŠYTUME NESIKREIPTI.A-Ą

B

C-Č

D

E-Ę-Ė

F

G

H

I-Į

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S-Š

T

U-Ų-Ū

V

W

Y

Z-Ž